Сторінки

Сторінки

Сторінки

Зі сторінок газет

















Газета "ЗАМОК" Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної
академії  ім. Тараса Шевченка

ІННОВАЦІЇ В МЕТОДИЦІ ФІЗИЧНОГО ФИХОВАННЯ
Вивчення новітніх підходів і поширення інноваційного досвіду фізичного виховання школярів стало метою науково-методичного семінару “Організація та проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в загальноосвітніх навчальних закладах”, який підготувала циклова комісія фізичного виховання педагогічного коледжу Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім.Тараса Шевченка для вчителів загальноосвітніх шкіл регіону. У підготовці та проведенні міжрайонного методичного дійства з фахівцями коледжу співпрацювали методисти з фізичного виховання відділів освіти Кременецької, Ланівецької та Шумської райдержадміністрацій.

  
Науково-методичний семінар відкрила вступним словом директор педагогічного коледжу Оксана Камінська, яка наголосила на важливості інноваційних підходів до фізичного виховання учнівської молоді, насамперед для забезпечення фізичного здоров’я та навчально-пізнавальної активності школярів. Учасників семінару привітав методист відділу освіти Ланівецької РДА Дмитро Захарчук, який зазначив, що проведення міжрайонних науково-методичних семінарів з фізичного виховання стало доброю традицією педагогічного коледжу та висловив вдячність ректорату академії і дирекції коледжу за надання змоги вчителям регіону підвищити свій методичний рівень через вивчення та обмін інноваційним досвідом роботи з оздоровлення та фізичного виховання дітей і молоді загальноосвітніх навчальних закладів.
Доповіді, запропоновані учасникам семінару, відзначалися важливістю тематики та новизною методичних підходів до вирішення проблем спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи з школярами. Це стосувалося і виступу викладача фізичного виховання педагогічного коледжу Тетяни Кіркової, яка охарактеризувала “Форми організації позакласної та позашкільної роботи з фізичного виховання”, і глибокого в психолого-педагогічному та фаховому аспектах дослідження “Мотивація до занять фізичною культурою і спортом”, результати якого оприлюднив кандидат наук з фізичного виховання і спорту, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання, доцент Віктор Голуб, і міркувань вчителя вищої категорії Шумського НВК Юрія Ковальського з приводу фізкультурно-оздоровчої роботи з учнями та пропозицій вчителя фізичної культури ЗОШ І-ІІ ступенів с.Передмірка Ланівецького району Сергія Лахманюка, щодо застосування здоров’язберігаючих технологій на уроках з фізичної культури. Особливий інтерес викликав виступ вчителя вищої категорії Кременецької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів Тетяни Іванюк, яка поділилася досвідом роботи з організації позакласної спортивно-масової роботи з учнями.
Безсумнівний ефект мала практична частина семінару: його організатори завідувач відділенням фізичного виховання педагогічного коледжу Ірина Олійник і голова циклової комісії фізичного виховання, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Катерина Єрусалимець спільно з вчителями загальноосвітніх шкіл м.Кременця підготували спортивне свято “Веселі старти”, де продемонстрували конкретні форми організації спортивно-масової та оздоровчої роботи з учнями. Дійство проходило у  спортивному комплексі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка із залученням команд учнів 5-6 класів ЗОШ м.Кременця.
Учасників і гостей спортивного свята привітали багаторазовий чемпіон Європи та світу з армспорту Андрій Пушкар і директор ЗОШ №3 м.Кременця Володимир Ковальчук.
Художню частину “Веселих стартів” склали  показові  виступи аматорів  Кременецької танцювальної  фітнес-студії «Зумба-позитив»; зразкового танцювального колективу «Орхідея» Вишнівецького будинку культури; танцювальної групи «Веселкова феєрія»; учнів школи – інтернату, переможців  районного, зонального,  обласного  етапів  конкурсу «Олімпійське Лелеченя»; членів спортивної секції фудокан-карате;  композиції з м’ячами  учнів ЗОШ №4 та вокальні номери студентів коледжу.  
  
За перебігом основної частини свята – спортивних змаганнь між командами шкіл спостерігали близько 200 глядачів. В програмі «Веселих стартів»  були ігри, естафети, конкурси.
В напруженій боротьбі перше місце виборола  команда «Веселка» ЗОШ №2, друге місце – за командою «Сонечко» ЗОШ №4, а третє – за командою «Ромашка» ЗОШ №  1. Переможці змагань нагороджені призами,  всі учасники шкільних команд – пам’ятними сувенірами. Спортивне свято відбулося за підтримки первинної профспілкової організації студентів КОГПА ім. Тараса Шевченка.
Учасники семінару висловили спільну думку: подібні науково-методичні заходи мають практичну цінність і заслуговують на їх продовження у майбутньому.


Газета "ЗАМОК" Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної 
академії  ім. Тараса Шевченка
У КОНТАКТІ ЗІ ШКОЛОЮ
Загальновідома аксіома ”Теорія без практики безсила, а практика без теорії – сліпа“ з особливою актуальністю проявляється у сфері освіти, насамперед у такій її галузі, як підготовка фахівців для загальноосвітньої школи. У цьому контексті важливими та необхідними є дієві зв’язки вищих педагогічних навчальних закладів із загальноосвітніми школами всіх ступенів. Такі зв’язки здійснюються в різноманітних організаційних формах і мають двовимірну спрямованість: школа служить базою педагогічної практики і для викладацького складу педагогічних ВНЗ, так і для майбутніх вчителів ЗОШ, а вищий заклад педагогічної освіти віддячує шкільним педагогам інформацією про нові теоретичні здобутки педагогічної науки та методичні інновації в освітянській практиці.
Підтвердженням і виявом нашої вдячності педагогам загальноосвітніх шкіл регіону за їх активну участь у практичній підготовці наших студентів став науково-методичний семінар ”Інноваційні технології проведення уроків фізичної культури в загальноосвітніх навчальних закладах“, який підготували викладачі фізичного виховання педагогічного коледжу у співпраці з учителями фізичного виховання загальноосвітніх шкіл Кременецького та Шумського районів.

                       
Науково-практичний семінар відкрила завідувач відділення музичного й образотворчого мистецтва та фізичного виховання педагогічного коледжу, відмінник освіти України, викладач-методист Ірина Олійник, яка детальніше зупинилася на завданнях, що повинні вирішитися у рамках цього форуму.

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник директора коледжу Оксана Камінська і завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання та спорту академії, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Віктор Голуб. Вони побажали учасникам семінару успіхів, плідної праці та здійснення задуманих планів.

Від імені гостей до організаторів семінару звернувся методист райметодкабінету відділу освіти Шумської РДА Григорій Костюк. Він із радістю повідомив, що до Кременця приїхала очолювана ним делегація педагогів, яка становить 50 % усіх вчителів фізичної культури Шумського району. Майже всі делегати є випускниками нашого навчального закладу. Сам методист закінчив відділ праці та креслення Кременецького педагогічного училища близько 50 років тому і наголосив, що йому приємно бачити суттєві якісні зміни у ВНЗ: зростання його матеріально-технічного наповнення, створення сучасних умов для теоретичних і практичних занять студентів, підготовка хороших спеціалістів для роботи з учнями загальноосвітніх навчальних закладів.

Згідно з програмою семінару викладач фізичного виховання коледжу Василь Коханець розповів про ”Використання інтерактивних технологій на уроках фізичної культури“. Він, зокрема, звернув увагу на створення індивідуальних умов для розвитку кожного учня, урізноманітнення та поєднання методів, прийомів і засобів навчання та міждисциплінарних зв’язків.

Його колега Тетяна Кіркова характеризувала ”Розвиток рухової активності на заняттях фізичного виховання засобами футболу“. Вона висловила стурбованість дефіцитом рухової активності школярів, їх тяжінням до спортивних секцій з меншими руховими навантаженнями і запропонувала залучати дітей до одного з наймасовіших видів спорту – футболу, поєднуючи його з гімнастичними вправами та рухливими іграми, щоб зацікавити дітей і сприяти розвитку їх фізичних та моральних якостей.

Ще один представник коледжу Ганна Леськів-Бондарчук розкрила тему ”Аеробіка: базові кроки“, де запропонувала здійснити короткий екскурс в історію виникнення аеробіки, ознайомитись із її видами, позитивним впливом на організм людини, характеристикою базових кроків. Ненав’язливо агітуючи присутніх долучитися до цього оригінального напрямку оздоровчої фізкультури, викладач заінтригувала їх тим фактом, що під час занять аеробікою організм виділяє ендорфіни, тобто такі необхідні кожній людині гормони щастя.

Вагомий внесок у теоретичну частину семінару зробили педагоги загальноосвітніх шкіл. Випускник нашого навчального закладу, вчитель вищої категорії Шумського НВК-гімназії Юрій Ковальський по-справжньому інноваційно виступив з науково-методичним повідомленням ”Інновації на уроках фізичної культури“. Молодий педагог із 11-річним стажем роботи у школі виробив власну педагогічну модель ідеального вчителя: висока освіченість, зразкова дисципліна, цікава мотивація, досконала методика, індивідуальний підхід до учня. Його своєрідне педагогічне кредо: ”Вчитель завжди повинен залишатися учнем, разом з ним іти до поставленої мети“. Як наслідок такої роботи – І місце в обласному етапі конкурсу на краще проведення уроку, багато нагород, публікації в наукових журналах, а головне – високі показники його вихованців.
      
Вчитель-методист Кременецького ліцею ім. Уласа Самчука Галина Дехтярук поділилася досвідом з ”Використання інноваційних технологій на заняттях з фізичної культури“. Протягом 2 років під керівництвом Г. Дехтярук ліцеїсти ставали переможцями олімпіад з фізичної культури, а результати роботи вона друкувала у фахових виданнях. Доповідач зауважує, що вчителю необхідно стати посередником між учнем і комп’ютером, використовуючи такі інноваційні форми: відеопрезентація показового уроку, урок за маршрутом, урок-подорож, урок-проект, міжпредметні зв’язки на уроці тощо. Педагог наголосила на зменшенні захворюваності учнів під час проведення уроків надворі у порівнянні із заняттями у залі і запропонувала подивитися пізнавальне відео ”Ігри п’яти звірів“ – китайську методику проведення спеціальних вправ, яка може стати вагомою мотивацією здорового способу життя для дітей і дорослих.
 
Після теоретичних виступів із представниками ЗНЗ Кременецького та Шумського районів провела профорієнтаційну роботу голова циклової комісії викладачів фізичного виховання, заслужений працівник освіти України, викладач-методист Катерина Єрусалимець.

Практичною частиною семінару стало показове заняття з фізичного виховання ”Аеробіка: базові кроки“, проведене в гімнастичному залі Ганною Леськів-Бондарчук зі студентами першого курсу педагогічного коледжу.

На завершення семінару організатори запросили гостей до підведення його підсумків. Учасники наукового форуму обговорили цікаві моменти виступів, поділилися досвідом роботи, отримали методичні рекомендації ”Організація і проведення уроків фізичної культури в загальноосвітніх навчальних закладах“. Педагоги шкіл подякували господарям семінару і висловили надію на подальші зустрічі та бажання побачити більшу кількість показових уроків.





Кого нагородила відзнаками влада Тернополя?
Вересень 11, 2015


У другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури та спорту. З цієї нагоди представники влади – Віктор Шумада, Олег Боберський та Віктор Мацикур привітали кращих працівників цієї сфери зі святом та особисто вручили почесні грамоти та подяки.


На врученні свої нагороди отримали сорок п’ять осіб, серед яких і Юрій Ковальський, котрий працює учителем фізкультури у Шумській гімназії уже дванадцятий рік та найбільше пишається вибореною першістю в обласному конкурсі «Інноваційний урок та урок з елементами футболу»: «Приємно, що помічають та цінують нашу роботу. Організували таку приязну зустріч. Я спеціально приїхав із міста Шумська на цей захід, аби отримати свою нагороду. Хочу передати вітання зі святом усім колегам та спортсменам області».

За особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту в області, спонсорську підтримку спортивних заходів та команд нагородили також директора ПП «Стубіс» Підволочиського району Володимира Недошитко та Никеруй Стапана, директора ТОВ АП «Колос-2» Теребовлянського району, а за належну організацію спортивно-оздоровчої роботи серед працівників об’єднання «Тернопільгаз» відзначили голову профспілки цієї організації – Валерія Фролова. Подяки ж за вагомий, особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту у сільській місцевості нагородили сільських голів із сіл Вікторівка Козівського району – Віру Коропецьку, с. Біла Чортківського району – Володимира Шматько, с. Переволока Бучацького району – Андрія Мокрецького.

Окремим словом організатори заходу вшанували пам’ять Романа Ільяшенка, Андрія Юркевича та Ореста Квача – спортсменів, котрі у розквіті своєї кар’єри, воюючи у зоні АТО віддали своє життя за вільне майбутнє нашої держави.

 


До слова, нашу область представляють сто шістнадцять спортсменів – члени збірної команди України з різних видів спорту. Дванадцятеро – є кандидатами на участь у XXXI Олімпійських іграх 2016 року в місті Ріо-де-Жанейро (Бразилія).

Пишаємось громадянами, котрі своєю сумлінною працею та вагомими внесками у розвиток фізичної культури та спорту підносять на новий спортивний рівень наш край.





Нагородили кращих працівників галузі фізичної культури та спорту області 

2015-09-11 15:25:00


Напередодні Дня фізичної культури і спорту у Тернопільській ОДА вручили нагороди найкращим працівникам галузі. Ці люди зазвичай залишаються «в тіні» своїх вихованців, але без них спорт немає майбутнього.
Свято Дня фізичної культури і спорту щорічно відзначається у другу суботу вересня. Багато тернопільських спортсменів стали візитною карткою не лише в Україні, а й в світі. Проте, секрет не лише в таланті, але й у хороших педагогах, які не один десяток років підштовхують майбутніх олімпійців до перемог.


Саме тому, найкращих працівників галузі відзначили нагородами Тернопільської облдержадміністрації, обласної ради, та департаменту сім'ї молоді та спорту ОДА.
Зокрема, чемпіон світу, призер чемпіонатів світу та Європи, чемпіон України з фітнесу, бодібілдингу та пауерліфтингу Віктор Мацикур, який тепер є директором Департаменту сім'ї молоді та спорту, до сих пір пам’ятає того, хто привив йому любов до спорту.
- В моєму житті величезну роль відіграв мій вчитель фізкультури, - каже Віктор Мацикур. - Я часто бачу його в стінах ОДА, і йому надзвичайно приємно, що я це пам’ятаю і ціную. Я, як учень, продовжую його справу й також намагаюсь передавати досвід та знання наступному поколінню.
На урочистостях згадали і тих спортсменів, які поклали своє життя в АТО або досі воюють на Сході України. Так, нагороду отримав завідувач сектору з питань фізичної культури Теребовлянської РДА Ігор Мудрик. Він вже півтора року служить у лавах ЗСУ, але продовжує розвивати спорт на Теребовлянщині.



Юлія НІКІТІНА
Фото автора



Міжрегіональний науково-практичний семінар
з фізичної культури

11.06.2015 року на базі Волочиського НВК відбувся міжрегіональний науково-практичний семінар методистів РМК (ММК), керівників методичних об’єднань вчителів фізичної культури Хмельницької та Тернопільської областей з питань педагогічної інноватики в теорії і практиці фізичного виховання. 
З вітальним словом до учасників семінару звернулася заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Леся Стебло. В роботі семінару прийняли участь науковий співробітник інституту інноваційних технологій і змісту освіти Галина Коломоєць, директор департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля, ректор ХОІППО Віктор Берека, представники місцевої влади. 
Делегацію методистів та вчителів фізичної культури Тернопільської області очолювали Віктор Сіткар, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, кандидат психологічних наук, та Галина Єднак, методист Тернопільського ОКІППО.

      
                                  



















Немає коментарів:

Дописати коментар